Domů / Doporučujeme / Ceny Anděl byly rozdány

Ceny Anděl byly rozdány

V minulém týdnu se předávaly hudební ceny Anděl. Jde o ceny, které se udílejí každým rokem. Jsou prestižní a uděluje je Akademie populární hudby. od roku 1997 je tato cena ve formě sošky anděla, který má roztažené křídla. Ceny se udělují již od roku 1991 a za to dobu několikrát změnili svůj název a to včetně Grammy, Česká Grammy, Ceny Hudební akademie či současný název Anděl. A kdo letos zvítězil?

14391025_1119489344805397_7678378603623626567_n

Album: Lenny a album Hearts

Skladba: Lenny se singlem Hell.o

Skupina: Jelen

Zpěvák: Thom Artway

Zpěvačka: Lenny

Objev: Thom Artway

Videoklip: Lenny

Síň slávy: Věra Špinarová

Nejprodávanější album: Karel Gott s albem 40 slavíků

Cenám vládne Lenny

Jak je patrné z výsledků, letošní ceny Anděl zcela ovládla zpěvačka s charismatickým hlasem Lenny a odnesla si celkem čtyři ceny. Mimo to vyhrála také žánrové ceny, které byly předány týden předtím. A kdože Lenny vlastně je? Jde o dceru Lenky Filipové, která se na české hudební scéně usadila s podařeným albem Hearts. Její singl Hell.o baví stále víc a víc posluchačů. Je česká zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka a klavíristka. Již odmalička se věnovala hudbě a jazykům. Její debutové studiové album Hearts vyšlo v září roku 2016. Lenny mohu sekundovat tak maximálně Thom Artway, který má na svém kontě dvě ocenění a to jako zpěvák a objev roku.

Problémy na začátku

V letošním roce se soutěž konala v Praze v Lucerna Music Baru. Je pravdou, že soutěž měla problémy, dokonce se uvažovalo, že ani neproběhne. Nakonec se tomu tak nestalo, což je jistě velmi dobře. Vliv na celou soutěž to však mělo, proběhla v o dost skromnějších poměrech, než tomu bývá zvykem. Pro další ročníky se bude hledat nový pořadatel soutěže.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Comeback The Kelly Family

Mnoha lidem tato hudební devítka sourozenců v devadesátých letech vadila a tradovaly o nich vtipy. V srdcích …