Domů / Doporučujeme / Akustika místnosti: Vše, co potřebujete vědět

Akustika místnosti: Vše, co potřebujete vědět

Dosáhnout kvalitní akustiky v místnosti je poměrně obtížné. Je potřeba spousta měření, zkoušek i materiálu. Jak se dá dosáhnout dobré akustiky?

Rozvoj YouTube scény donutil řadu běžných lidí zajímat se o podrobnosti okolo zvuku. Zejména ty, kteří se rozhodli přispět svou troškou a natáčet videa. Ale nejen ty. Akustika místnosti je totiž tématem, které řeší každý, kdo chce mít v místnosti kvalitní zvuk. Jen tak je možné dosáhnout výborného zážitku při sledování filmů a poslechu hudby.

Stačí akustická pěna?

Dobrá akustika prostoru je těžko dosažitelná. Zejména pro ty, kteří se zvukem nemají zkušenosti. Aby jí bylo možné dosáhnout, musíte se zaměřit na široké spektrum zvukových frekvencí. Navíc je potřeba, aby tyto frekvence byly pohlcovány rovnoměrně. To znamená, že místnost budete muset obložit akustickou pěnou, nebo alespoň molitanem. S tím ale nedosáhnete tak dobrých výsledků.

Prostorová akustika ale vyžaduje další oběti. Akustická pěna vám sice pomůže zlepšit kvalitu zvuku a jeho šíření v místnosti, důležitý je i tvar místnosti. Pokud ale nepotřebujete perfektní akustiku jako v nahrávacím studiu, pak si s akustickou pěnou vystačíte.

Akustika sálů

Skvělá akustika prostor je často narušována tvarem místnosti. Proto je akustika sálů tak těžko dosažitelná. Dalo by se říct, že jde o samostatný obor. Dají se tu sice využít podobné postupy jako u malých místností, je ale potřeba pečlivé měření akustiky a řada kompromisů.

Akustika sálů, přednáškových místností a učeben se sice dá vylepšit pomocí akustické pěny, ale umíte si představit, že by celá škola byla takto obalena? Nevypadalo by to příliš dobře. Proto se akustika v místnosti jako je právě zmiňovaná učebna řeší pomocí akustických desek umisťovaných na strop.

Vsaďte na profesionály

Kvalitní akustika by byla zbytečná, pokud byste zapomněli na ozvučení. Ozvučení místnosti pomocí správně umístěných reproduktorů a zvukových zařízení je nezbytná. Jde o obtížnou činnost vyžadující spoustu měření a precizní práce. Proto je lepší najmout si na tuto činnost profesionála.

Ve společnosti AVTG pracují profesionálové. Lidé, kteří mají zkušeností z nahrávacích studií a vylepšováním akustiky. Ozvučení Praha, Broadcast Praha i zvukové studio je dostupné všem zájemcům o služby této firmy. Kvalitní ozvučení a akustiku můžete získat velice jednoduše.

O angelo

Shlédněte také

Comeback The Kelly Family

Mnoha lidem tato hudební devítka sourozenců v devadesátých letech vadila a tradovaly o nich vtipy. V srdcích …