Domů / Akce/Festivaly / Colours of Ostrava

Colours of Ostrava

Letní festivaly jsou oblíbenými mezi širokou veřejností. Na své si na nich přijde každý, studenti i dospělí. Jde o každoroční akce, kde se snoubí dobrá hudba, zábava. Hudební festivaly jsou více či méně známé, jedním z nejznámějších mezi hudebními festivaly je bezesporu Colours of Ostrava. Na tomto festivale si přijde na své opravdu každý, jde napříč žánry a snaží se svým návštěvníkům poskytnout bohatý hudební program.

12932608_10154144444309901_2005139626666642534_n

Mezinárodní festival

Tento multižánrový hudební festival je mezinárodní a každoročně se pořádá v Ostravě. Jeho tradice začala již v roce 2002, kdy proběhl jeho první ročník. V roce 2016 tak proběhne již 14. ročník. Od roku 2012 se tento hudební festival pořádá v Dolní oblasti Vítkovic, což je úchvatné prostředí bývalého areálu hutí, železáren a dolů. Festival si zakládá na různorodosti, nechtějí být škatulkováni, proto svým návštěvníkům nabízejí „od každého něco“.

Colours of Ostrava má na svém kontě několik hudebních ocenění a to konkrétně cenu Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006, ocenění za nejlepší hudební akci roku 2004, 2005 a 2006 v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards). V roce 2015 se festival dostal na shortlist Best Major Festivals v Evropských cenách festivalu (Europen Festival Awards) a získal ocenění Superbrands 2015.

Kdo se na festivalu objeví?

Na festivalu se také letos sejde mnoho nejrůznějších interpretů z celého světa. Namátkou Underworld, Tame Impala, Kodaline, Of Monsters and Men, Thievery Corporation, M83, Anohni, Passenger, Boys Noize, Sacri Cuori, Nathan Fake, Zohar Fresco, Artur Rojek, Brodka, Kovacs a spousta dalších a dalších interpretů.

Nejen hudba

Kromě hudební produkce si na festivalu přijdou na své milovníci divadla, filmů, workshopů, diskuzí a dalších doprovodných programů, které jsou zaměřené na širokou škálu zájmů, oborů a věcí. Na festivale si tak přijde na své úplně každý. Bližší informace naleznete na https://www.colours.cz/


Může vás také zajímat: hobby magazín, magazín pro ženy, technické novinky, finanční novinky, ušetřete peníze, finanční tipy, kutil, dětský magazín, dům a zahrada

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Apocalyptica bude v Praze

Apocalyptica je finská hudební skupina, která interpretuje původem heavy metalové skladby a to velmi jedinečným …