Domů / Akce/Festivaly / Do České republiky míří Kiss

Do České republiky míří Kiss

Legendární kapely dnes zná snad každý, nemusí být jejich fanouškem, dokonce je nemusí ani poslouchat, ale ví, o jakou kapelu se jedná a také zhruba ví, jak kapela vypadá. Legendy prostě mají ve světě své místo. Nejinak je tomu i u americké rockové skupiny Kiss, kterou minimálně podle jejich specifického projevu a výzoru zná drtivá většina lidí. A právě tato kapela předvede svou show i na území České republiky.

Evropské turné

V roce 2016 skupina brázdila se svým turné státy USA, rok 2017 bude patřit Evropě. Kapela Kiss ve složení Paul Stanley, Gene Simmons, Eric Singer a Tommy Thayer, se rozhodla vydat se svým turné na evropskou půdu, konkrétně navštíví Rusko, Švédsko, Finsko, Itálii, Dánsko, Velkou Británii, Holandsko, Norsko, Německo, Rakousko a také Českou republiku. Koncert v České republice se uskuteční 20. května 2017 a tato americká rocková skupina si pro svou návštěvu vybrala Brno, výstaviště BVV.

Kissáci nabídnou svou show

Skupina Kiss je známá svým bizardním líčením, kostýmy a vystoupením, které je velmi dobře vizuálně zpracováno. Nechybí typický vypláznutý jazyk členů kapely, plivání ohně, krve, kouř z kytar nebo hojné používání pyrotechniky. Jejich propracovaný a démonický make-up, ladění do strašidelně vypadajících komiksových postav bylo něco, co tady nebylo. Určitě i díky tomu si kapela našla své fanoušky a obdivovatele. Vytvořili a vytvoří prostě celkovou a nezapomenutelnou show.

Historie kapely

Skupina vznikla v New Yorku roku 1973, stala se jednou z celosvětově nejznámějších a komerčně nejúspěšnějších amerických rockových skupin a to zejména v 70. a 80. letech. Skupina má na svém kontě řadu zlatých alb, potvrzený prodej více než sta miliónů alb. Skupina i přes své těžké začátky nic nevzdávala a vydala dvojalbum Alive!, což byla nahrávka živých vystoupení a právě to mělo úspěch. V kapele začali panovat neshody, došlo dokonce na odmaskování a následný rozpad. To však nevydrželo a skupina se roku 1996 dala opět dohromady.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …