Domů / Nezařazené / DESmod

DESmod

Slovenská rocková skupina z Nitry vznikla původem jako metalová formace v roce 1996. Základní sestava skupiny se rozpadla, postupně se měnili členové kapely a zároveň také samotný hudební styl kapely, od heavy metalu, přes punk rock až k nynějšímu melodickému rocku. Kapela má své místo na slovenském hudebním poli a neznámá není ani českým fanouškům.

Začátky hudební skupiny

Začátky se datují do roku 1996, kdy se skupina dostává do semifinále soutěže Marlboro Rock In. Roku 1998 vychází první oficiální singl a profil se objevuje v hudební relaci XXL. Další rok vzniká v pořadí již třetí demo a rok 2000 je rokem, kdy kapela vydává své první album, pojmenované stylově 001. Toho roku se natáčí také první videoklip k singlu Je mi fajn.  Rok 2002 je rokem, kdy se dostává DESmod i do podvědomí českých posluchačů a to albumem Mám chuť, který je doplněný o tři bonusy z prvního alba.

Originální turné

Na Slovensku jsou DESmodi známí svými originálními nápady na jednotlivá turné. Spojily například své síly s kapelou IMT Smile a jely společné koncerty také v rámci České republiky, vytvořili Symphomusiq tour, kdy své písně upravili pro orchestr, na turné je doprovází čtyřicetičlenný orchestr. Dále byli osloveni ruským hudebním tělesem Kalinka a vydávají se na turné, které je velmi úspěšné a neotřelé. Své síly spojili například také s Cigánskimi diabli nebo také jeli unplugged turné. Posledním zajímavým počinem je Teatro Set, který je velmi oblíbený. Kapela se vydává na vánoční koncerty a přemění se na „živý jukebox“.

Úspěch v České republice

První hudební krůčky do České republiky kapela udělala roku 2002, kdy vydává album. Rok 2007 je ve znamení turné s českou kapelou Chinaski. Kapela se začíná zapisovat do podvědomí českých fanoušků svými samostatnými koncerty, vystoupeními na různých festivalech a kulturních akcích. Boduje zde s písní Vyrobená pre mňa, Zhorí všetko čo mám a dalšími hity. Roku 2016 měla kapela řadu vystoupení v Čechách, především na Moravě, kde je kapela velmi oblíbená.

Kapela Desmod je stálicí na hudebním poli. Svědčí o tom zástupy fanoušků, kteří kapele vyjadřují podporu a stále chodí na jejich koncerty. Kapela stále zůstává tou skromnou a lidskou, se svými fanoušky se dělí nejen o hudební talent, kterým vládnou všichni členové, ale i o pohodový lidský přístup a vždy prvotřídní koncert.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Akustika místnosti: Vše, co potřebujete vědět

Dosáhnout kvalitní akustiky v místnosti je poměrně obtížné. Je potřeba spousta měření, zkoušek i materiálu. …