Domů / Doporučujeme / Co je to broadcast, a co vše je potřeba pro jeho kvalitu?

Co je to broadcast, a co vše je potřeba pro jeho kvalitu?

Broadcast je jednou z nejmodernějších a nejefektivnějších možností, jak sdílet obsah se svým okolím. Jedná se o možnost, jak velice aktivně a progresivně vysílat na různých kanálech. Broadcast se tak týká nejen televize, ale třeba rádiového či internetového vysílání.

Ve všech ohledech je ale broadcast zásadně rozdílný oproti dalším typům živého přenosu. Na základě toho má také rozdílné nároky, které jsou v tomto případě mnohem vyšší. A dnes se podíváme na to, co broadcast vlastně doopravdy je.

Odkud se vzalo slovo broadcast?

Je možné, že toto slovo znáte opravdu velice dobře, ačkoliv se vůbec neangažujete v jakékoliv oblasti kolem vysílání. Jedná se totiž o slang, který značí způsob vysílání od jednoho ke všem. To znamená, že broadcast je velice aktivní vysílání k ohromnému množství přijímačů. Jedná se přitom o jednostrannou komunikaci, protože broadcast neřeší stav doručení a ani jakékoliv odpovědi od přijímajících. Díky tomu tak lze zařídit, aby jediné studio dokázalo odesílat data k milionům přijímačů, aniž by to přitom zajímalo nebezpečí zahlcení.

Extrémní náročnost na techniku

Pokud je ale broadcast v něčem opravdu negativní, tak je to jeho náročnost na samotné studio. Mimo toho, že se počítá s opravdu špičkovým audiovizuálním vybavením, je broadcastové studio ještě zcela standardně připojeno k nejsilnější, ideálně místní páteřní síti. Z toho důvodu je tak u nás ideální pro broadcast Praha, protože zde máme tu nejdokonalejší konektivitu z celé republiky. Odjinud by pak mohl velice jednoduše vzniknout problém v tom, že nebude možné dostatečně rychle vysílat pro daný počet zařízení.

Vysoké nároky na studio jsou běžné

Rozhodně nemusí být broadcast vždy neuvěřitelnou technologickou základnou, která nemá sebemenší konkurenci. Zcela naopak, je dost běžné, že jsou broadcastová studia i poměrně dost jednoduchá a přehledná. Přesto se ale jedná o prezentační studio, které bude vždy na vyšší technologické úrovni, než místnosti pro realizování streamů a dalších podobných služeb. A to hlavně proto, že je potřeba oslovovat velké množství zařízení naráz.

O angelo

Shlédněte také

Comeback The Kelly Family

Mnoha lidem tato hudební devítka sourozenců v devadesátých letech vadila a tradovaly o nich vtipy. V srdcích …