Domů / Nezařazené / Kapely, které přišly o svého frontmana

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci často s kapelou spojují. Co se však stane, když kapela o svého lídra přijde? Může se stát mnoho věcí, vzájemně si kapela již nerozumí, neshodnou se na směřování kapely. Pak však přichází o poznání smutnější situace, kdy jde o úmrtí.

Queen

index

Je britská rocková hudební skupina, která byla založena roku 1970. Je považována za jednu z nejlepších a nejvlivnějších hudebních skupin všech dob. S touto kapelou je neodmyslitelně spjat Freddie Mercury (vlastním jménem Farrokh Bulsara). V roce 1968 založili s Brianem Mayem, Timem Staffelem a Rogerem Taylorem kapelu Smile, později Queen. V roce 1989 se veřejně spekulovalo o špatném zdravotním stavu Freddieho. 23. listopadu 1991 oznámil, že trpí AIDS a 24. listopadu 1991 zemřel.

Nirvana

index

Nirvana je americká grunge kapela, která byla založená v roce 1987 ve Washingtonu. Jde o nejvlivnější hudební skupinu 90. let 20. století. Zakládajícím členem a také frontmanem byl Kurt Cobain. Již od útlého dětství trpěl hyperaktivitou a následně, kvůli rozvodu rodičů míval deprese a uzavřel se do sebe. V dospělosti měl velké problémy se závislostí na heroinu. Ztrácel chuť žít a v roce 1994 ukončil svůj život. O Kurtově sebevraždě kolují nespočetné spekulace, mnozí uvádí, že kvůli dávce heroinu, která se v těle našla, by nebyl schopen brokovnici namířit proti sobě.

The Doors

187px-Jim_Morrison_1969

The Doors byla americká rocková skupina, která vznikla v Los Angeles v roce 1965. Mezi zakládající členy patřil také zpěvák Jim Morrison. V roce 1967 po prudkém vzestupu se u frontmana kapely objevila a postupně rozvíjela těžká alkoholová a drogová závislost. Ta u něj bohužel vyvrcholila v roce 1971. Důvodem jeho smrti byla s největší pravděpodobností kombinace alkoholu a špatného tělesného stavu. Před pohřbem však nebyla provedená řádná pitva a přesná příčina smrti je tak nadále sporná.

INXS

inxs095

INXS byla australská rocková skupina, která vznikla v roce 1977 v Sydney. Kapela se nejdřív prosadila v Austrálii, později zaznamenala úspěch i v USA. Jejím frontmanem byl Michael Hutchence. Jeho smrt není dodnes objasněna, byl nalezen v hotelu v Sydney oběšený a nahý. V krvi mu našli alkohol a kokain.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Akustika místnosti: Vše, co potřebujete vědět

Dosáhnout kvalitní akustiky v místnosti je poměrně obtížné. Je potřeba spousta měření, zkoušek i materiálu. …