Domů / Doporučujeme / Katarína Knechtová

Katarína Knechtová

Známá slovenská zpěvačka, která svou hudební kariéru odstartovala v prešovské kapele IMT Smile, později účinkovala ve známé kapele Peha a následně se vydala na sólovou hudební dráhu je známou nejen doma na Slovensku, ale také v České republice.

Součástí kapely

Katarína byla součástí dvou kapel a to IMT Smile a Peha. Na hudební dráhu se vydala jako patnáctiletá, kdy se stává vokalistkou a následně se vydává na turné s legendární kapelou Olympic. Rok 1997 je pro Katku významný, spolu s bubeníkem Martinem Migašem a kytaristou Kájem Sivákem zakládá skupinu Peha. Tento krok se ukazuje jako velmi dobrý, roku 1999 světlo světa spatřuje debutový album Niečo sa chystá a rádia ovládá písnička Diaľkové ovládanie, který je dva měsíce nejhranější skladbou na Slovensku a kapela je objevem roku.

Peha

Peha se stává známější a populárnější, vydává alba Krajinou a Experiment, z posledního jmenovaného jsou známé písně Naoko spím a Slnečná balada, na nichž je autorsky podepsaná samotná Katka. Fanoušky si získává i v České republice a to na turné s kapelou Chinaski. 2005 vychází Deň medzi nedeĺou a pondelkom, kde má Katka 90% podíl na skladbách, získává pozitivní kritiky a najdete zde velmi oblíbenou skladbu Spomal.

Sólo dráha

Katarína je oslovena k hudební spolupráci Jurajem Jakubiskem a složila píseň k filmu Báthory s názvem Muoj Bože. 2008 se vydává na sólo dráhu. Pro spolupráci si vybrala zahraniční producenti a spojila se s uznávaným producentem s přezdívkou Head, který jí pomáhá s prvním sólovým albem Zodiak. Katka se svým albem boduje na Slovensku i v Čechách, odehrává řadu koncertů, festivalů a to zejména hitem Vo svetle žiariacích hviezd.

Podílí se na různých projektech, spojila se například s cimbálovou muzikou Hudci z Kyjova, kde se spojuje moderní a klasická cimbálová hudba. 2012 vydává v pořadí druhé alba Tajomstvá a opět se na něm autorsky podílí. Třetí album Prežijú len milenci vychází v roce 2015 a rok 2016 se Katarína opět spojuje s kapelou IMT Smile a vyráží s nimi na velké koncertní turné History, které oslavuje dvacet let na hudební scéně.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Akustika místnosti: Vše, co potřebujete vědět

Dosáhnout kvalitní akustiky v místnosti je poměrně obtížné. Je potřeba spousta měření, zkoušek i materiálu. …