Domů / Akce/Festivaly / Apocalyptica bude v Praze

Apocalyptica bude v Praze

Apocalyptica je finská hudební skupina, která interpretuje původem heavy metalové skladby a to velmi jedinečným a originálním způsobem, kdy je aranžuje pro violoncello. Skupinu tvoří tři (původně čtyři) klasičtí violoncellisté. Kromě heavy metalu skupina hraje také klasickou hudbu. Skupina adaptovala skladby skupin Metallica a Sepultura, s nimiž získala věhlas. A právě oslavy dvacetiletého výročí od vydání přelomové nahrávky Plays Metallica By Four Cellos zavane tuto finskou skupinu i do České republiky.

Dva koncerty v ČR

V rámci tohoto turné k oslavám vyráží skupina na evropské turné. Během něj se na skupinu mohou těšit také fanoušci v České republice. Konkrétně se Apocalyptica objeví v Praze a také ve Zlíně. Sál bude na přání kapely upraven na sezení, můžete se tak těšit na dechberoucí zážitek, který si užijí všichni fandové této kapely. A že má skupina mnoho fanoušků i zde svědčí to, že v květnu letošního roku byl oznámen pražský koncert a již je vyprodán. A stále to nebylo dost, nedostalo se na všechny.

Druhý koncert v Praze

Kapela spolu s pořadateli se domluvila a rozhodla se fanouškům vyhovět a přidat ještě další koncert. Ten proběhne v Praze a to hned následující den po pražském koncertu. Apocalyptica bude hrát v prostorách Forum Karlín, kde již v minulosti hrála, není to tedy pro ně žádná novinka. Tento koncertní prostor má skvělou akustiku, což přispěje k ještě lepšímu a úžasnému zážitku.

Celkem třikrát v České republice

Apocalyptica si v České republice zahraje příští rok celkem třikrát a to 11.02.2017 a 12.02.2017 v Praze, Forum Karlín. 19.02.2017 se skupina objeví ve Zlíně, v Kongresovém centru. Lístky jsou k dostání v předprodeji. První pražský termín je již vyprodán.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Olomouc navštíví německý hudebník Dyrk Shivay

Českou republiku v roce 2017 opět navštíví německý hudebník a multiinstrumentalista Dyrk Shivay. V letošním roce vystoupí …