Lenny

Když se na ní zadíváte, podoba tam je. Víte přesně, že jde o dceru zpěvačky Lenky Filipové. Lenny, vlastním jménem Lenka Filipová je česká zpěvačka, hudební skladatelka, textařka, klavíristka a písničkářka. Její barva hlasu je charakteristická a nezaměnitelná, není divu, že si v rybníčku českého showbussinesu našla své místo, které jí právem náleží.

Umělecké kořeny

Jak už bylo výše zmíněno, Lenny má umělecké kořeny, je dcerou známé české folkové zpěvačky a tak není divu, že hudba v jejím životě byla již od narození. Ve čtyřech letech se malá Leny učí hrát na klavír a od deseti let chodí také do umělecké školy. Kromě toho umí plynule anglicky, za což může jazyková škola. Na poli uměleckém byla velmi aktivní, hrála v dramatickém kroužku, zpívala ve sborech, později se vydala na sólový zpěv, kdy se doprovázela na klavír.

Nejen zpěvačka, ale také skladatelka

Lenny kromě výjimečného hlasu má také dar skladatelský. Už v dětství a pubertě skládala melodie a poté k nim psala text. Svou první píseň složila v jedenácti letech. Hraní v kapele na sebe nenechalo dlouho čekat. Rovněž se objevovala jako host na koncertech své maminky. Doprovázela jí na klavír a to na turné po Evropě, Austrálii, Kanadě i Americe. Se svou písní You’re My Everything se zúčastnila mezinárodní písničkářské soutěže, kde se probojovala do Semifinále.

Studium v zahraničí

Angličtině se Lenny věnovala i na střední škole, studovala anglicko – české gymnázium. Během té doby byla na studijním pobytu v Kanadě a studovala také na hudební škole v Londýně.

Rok byl přelomový, vydala debutové album Hearts na němž najdeme také singl Hell.o. její písně jsou v angličtině. Jak sama svou tvorbou dokazuje, maminka jí jistě cestičku neumetla, Lenny si sama dokázala najít své publikum a to nejen díky jedinečnému hlasu, ale také autorským písním, což je i dnes věc velmi ceněná.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …