Domů / Akce/Festivaly / Olomouc navštíví německý hudebník Dyrk Shivay

Olomouc navštíví německý hudebník Dyrk Shivay

Českou republiku v roce 2017 opět navštíví německý hudebník a multiinstrumentalista Dyrk Shivay. V letošním roce vystoupí v Olomouci a to 11.3. v ArtUm, kulturním a společenském centru. Předvede svou show, která je plná moderních a nevšedních melodií, kterými tento hudebník vládne.

Prvky world music

Dyrk je zcestovalý umělec, procestoval víc než 60 zemí, poznával různé krajiny, zvyky, tradice a obyčeje, které se rozhodl přetavit do své hudby. Z jeho skladeb na vás tak dýchne orient, prvky world music a akustického popu. Po vydařeném listopadovém koncertu, který Dyrk odehrál napůl nemocný, ale i tak ve skvělém a profesionálním provedení, se opět do České republiky vrátí, tentokrát rovnou do hanácké metropole. Už během své první sólové návštěvy si přivezl různé hudební nástroje, ať už to byla běžná kytara, ukulele, baglama, bouzouki a další. Každý z těchto nástrojů mistrně ovládá.

Hudební zážitek

Jeho koncert je vždycky zážitek, sám zpěvák si zakládá nejen na příjemné atmosféře, kterou doplňují například i vonné tyčinky, ale také na kvalitním hudebním provedení a zvuku. Není se čemu divit, v Německu Dyrk platí za velmi uznávaného a známého zvukaře, který spolupracuje s mnoha umělci. Dyrk si hledí svého publika a k písničkám tak přidává také povídání o tom, jak vznikali, co jej k napsání inspirovalo. Koncert je tak zážitkem po všech stránkách.

Sólové album

Jeho debutové album Remember Yourself je hodnoceno velmi dobře. Dyrk však jako umělec nezahálí a na jaro roku 2017 plánuje další sólový počin. I tak návštěvníkům koncertu poskytne ochutnávku v podobně několika písni, které doplní již zmiňované debutové album. Koncert tohoto německého hudebníka a multiinstrumentalisty určitě stojí za návštěvu.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …