Domů / Novinky / U2: 30 let od slavné The Joshua Tree

U2: 30 let od slavné The Joshua Tree

Irská skupina U2 si v roce 2017 připomene třicáté výroční od vydání jejich slavného alba The Joshua Tree, které vyšlo v roce 1987. Poukázala na to ve svém vánočním spotu, která zveřejnila na sociální síti. V tomto videopozdravu se sešli všichni čtyři členové skupiny.

Speciální koncerty

Jak ve videopozdravu zaznělo, fanoušci se mohou těšit na velmi speciální koncerty, které má kapela v příštím roce v plánu. Na jaro 2017 by kapela měla uskutečnit koncerty ve Spojených státech amerických a později by se také měla objevit v Evropě. Rok 2017 bude pro tuto irskou partičku pracovně aktivní, kapela rovněž plánuje v budoucím roce uvést na trh nové album Songs of Experience.

Irská rocková kapela

U2 je irská rocková kapela, která byla založena roku 1976. Čtyři její členové, Bono Vox, The Edge, Adam Clayton a Larry Mullen Jr patří mezi nejpopulárnější rockové skupiny na světě. Prodali za dobu své existence přes 100 milionů kopií desek. Členové, nejvíce pak Bono, jsou velmi aktivní v oblasti lidských práv. Snad každý zná nějaký hit této kapely, ať už je to hit One, Vertigo, Beautiful Day, With or Without You, I Still Haven’t Found What I’m Looking For a mnoho dalších.

The Joshua Tree

Toto album bylo přelomové pro kapelu, podařilo se skupině s ním pokořit americký žebříček Billboard 200. Album vyšlo 9. března 1987 a producentsky jej zaštítili Daniel Lanois a Brian Eno. Z tohoto mimořádně úspěšného alba pocházejí nahrávky jako With or Without You, Where the Streets Have No Name nebo I Still Haven’t Found What I’m Looking For. Není tedy divu, že si kapela připomíná tento svůj mezník.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …