Domů / Doporučujeme / Vánoční alba 2016

Vánoční alba 2016

Mnoho zpěváků a hudebníků na sklonku roku vydává vánoční album a plní si tak své sny. Ať už jsou to písně převzaté, originální nebo jde o vánoční kompilaci několika umělců. Není snad žádný interpret, který by neměl nějaký ten vánoční song nebo jej alespoň nepřezpíval. My vám nyní přinášíme tři interprety, kteří vydávají vánoční album v letošním roce.

Vánoční hvězdy – Vladimír Hron

Vladimír Hron vydává album Vánoční hvězdy a zároveň jede vánoční turné Vánoční hvězdy 2016. Je známý tím, že si nejen do svých pořadů opatřuje české texty k nejrůznějším písním. Podobně je to i u tohoto alba, které kompletně autorsky pokryl. V textech zachycuje původní atmosféru, myšlenku a nemění autorův záměr. Album přináší nejznámější světové hity s vánočním tématem a dokonce také jednu autorskou píseň. Ke spolupráci na album si Vladimír Hron přizval také své přátelé z hudební branže Lucii Černíkovou, Kateřinu Jalovcovou, Ilonu Csákovou a Vojtěcha Dokoupila.

Moje Vánoce – David Deyl

Také zpěvák David Deyl přináší album s vánoční tématikou. Album vznikalo opravdu pečlivě, nic se neponechalo na náhodě, příprava trvala téměř dva roky ve spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice. Najde o klasické vánoční koledy, písně s vánoční tématikou přinášejí a navozují neopakovatelnou a jedinečnou atmosféru Vánoc. Jde převážně o předělávky severoamerických vánočních písní a tradicionálů, které získaly vánoční text.

Až do nebes – Monika Absolonová

Monika Absolonová nazpívala desku plnou světových melodií, které dostali nové aranže. Jde o skladby, které zná každý, převážně jde o zahraniční populární písně, které dostaly český text. Na tomto vánočním albu najdete také zbrusu nový duet s Karlem Gottem Zlatý sníh. Tímto albem se snaží zpěvačka navodit jemnou a neopakovatelnou vánoční atmosféru.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …