Domů / Doporučujeme / Známé české vánoční písně

Známé české vánoční písně

Vánoce jsou dobou, kterou miluje mnoho lidí, nejen děti, teenageři, ale také dospělí. Je to čas, kdy se rodina stýká, všichni zpomalíme a vychutnáváme si čas, kdy jsme spolu s rodinou, obdarováváme se dárečky a podobně. A vánoční čas také mnoho známých českých hudebníků zhudebňuje. Jaké jsou známé české vánoční písně? Najdete zde tu svou?

Janek Ledecký – Ryba Rybě

S Vánoci je již spjat Janek Ledecký a jeho vánoční písničky. Přinášíme jednu z nejznámějších, kterou v adventním čase můžete slyšet v rádiu.

Janek Ledecký – Sliby se maj plnit o Vánocích

A u toho charismatického zpěváka ještě chvíli zůstaneme, je znám svými vánočními písněmi. V pořadí druhou známou je píseň Sliby se maj plnit o Vánocích.

Václav Neckář & UMAKART – Půlnoční

V roce 2011 se tato píseň stala hitem a hrála ji snad všechna rádia. Václav Neckář jí spolu se skupinou Umakart nahrál k filmu Alois Nebel.

Iveta Bartošová – Tři oříšky

Vánoce bez pohádky Tři oříšky pro Popelku si dnes umí představit jen málokdo, podobně je to i s písní Tři oříšky od Ivety Bartošové.

Jiří Suchý – Purpura

Jistě jedna z nejslavnějších vánočních písní, kterou napsali Jiří Suchý s Jiřím Šlitrem.

Nightwork – Vánoční čas

V roce 2007 spatřila světlo světa píseň Vánoční čas v podání chlapecké skupiny Nightwork. Kapela se tohoto úkolu zhostila s vtipem a nadsázkou sobě vlastní.

Lucie Bílá – Ave Maria

Ave Maria je celosvětový hit, který ožívá nejen o Vánocích. I v naší zemi je několik interpretů, kteří se této písně zhostili. Přinášíme vám ji v podání naší přední české zpěvačky Lucie Bílé.

Petr Kotvald – Vánoce hrajou Gloria

Také Petr Kotvald má svou vánoční píseň, jde o veselou a velmi známou píseň, kterou v době adventu jistě uslyšíte v rádiu.

Karel Gott – Jsou svátky

Karel Gott je stálicí na hudební scéně a také on má svůj vánoční repertoár, kterým těší své fanoušky. Zapůjčil si píseň Mandy a vytvořil z ní vánoční píseň Jsou svátky.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Akustika místnosti: Vše, co potřebujete vědět

Dosáhnout kvalitní akustiky v místnosti je poměrně obtížné. Je potřeba spousta měření, zkoušek i materiálu. …