Domů / Novinky / Divokej Bill: na jaře album a pak turné

Divokej Bill: na jaře album a pak turné

Skupinu Divokej Bill a jejich Malování nebo Plakala zná drtivá většina posluchačů. Rok 2017 bude pro tuto hudební formaci velmi pestrý, chystají nejen nové album, ale také koncertní turné. Jejich příznivci a fanoušci se tak budou mít na co těšit.

Skupina z Úval

Česká hudební skupina z Úval u Prahy hraje takzvaný folk rock a její hudební začátky sahají do roku 1998. Jde o osmičlennou partičku, která hrála na prvních ročnících Rock for People, oplývají zajímavými hudebními nástroji, které do jejich kapely a muziky přinášejí ono zajímavé aranžmá. Najdete zde například housle, banjo, akordeon a podobně. hity jako Plakala, Dávno, Pocit, Znamení, Malování, Síť, Svatá Pravda a mnoho dalších se zapsali do srdcí mnoha fanoušků.

Album v roce 2013

Poslední album skupina vydala v roce 2013 a neslo název 15. Následující dobu se věnovala kapela především koncertování a kontaktu s fanoušky na pódiu. I tak svým fanouškům každý rok nadělila tématické album. Roku 2014 to bylo akustické G2 Acoustic Stage a v roce 2015 to byly hity Platinum Collection. V roce 2016 to byl záznam z koncertu z Úval s názvem Doma. Na tomto koncertě kapela světu představila písničku Tsunami, která je aktuálně hrána v rádiích.

Nová deska, koncertní turné

Nová deska by měla vyjít na jaře, na začátku dubna. Na nové desce kapela pracuje přibližně rok. V novém roce chystají dotažení alba ve studiu a následně jej vypustí mezi své fanoušky. Součástí aktivit na rok 2017 je také velké open air turné Divokej Bill Lobkowicz Tour 2017. Turné bude ve velkých amfiteátrech a kapela chystá plno překvapení. Nebudou chybět skladby z nového alba, ale fanoušci se dočkají také nezapomenutelných hitů.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …