Domů / Ostatní / Kdo ze slavných zpěváků nás opustil v roce 2016?

Kdo ze slavných zpěváků nás opustil v roce 2016?

V roce 2016, tak jako v každém roce, zavítala do hvězdného nebe řada lidí, mezi nimi byli také významní herci, skladatelé, osobnosti a zpěváci. Zejména konec roku provázela jedna smutná zpráva za druhou, kdy se zřítilo letadlo s některými členy ruského tělesa Alexandrovci, zemřela zpěvačka Ljuba Skořepová nebo zpěvák George Michael. Připomeňme si pár jmen zpěváků, kteří nás letos opustili.

David Bowie (*8.1.1947 +10.1.2016)

Britský zpěvák, herec, hudební skladatel, multiinstrumentalista, producent a malíř byl považován za průkopníka nových hudebních trendů. Mezi jedny z jeho největších hitů patří Space Oddity, Rebel, Rebel, Modern Love, China Girl a mnohé další. David Bowie byl hudebník už od začátků, začínal jako saxofonista ve školní kapele. Jeho původní jméno je David Robert Jones, ovšem to se pletlo se jménem Davy Jones ze skupiny Monkees a tak si jej změnil na David Bowie. Zemřel ve věku 69 let na rakovinu jater, s níž bojoval 18 měsíců.

Leonard Cohen (*21.9.1934 +7.11.2016)

Kanadský hudebník, básník, romanopisec a kreslíř židovského původu. Jeho první písně byly založeny na folkové hudbě, od začátku sedmdesátých let prokázala jeho tvorba vliv různých druhů popu a kabaretní hudby. Jeho písně jsou vždy vážné, citově založené a lyricky složité. Často se objevují témata náboženství, izolace a složitých mezilidských vztahů. Nejznámější byla asi jeho píseň Hallelujah.

George Michael (*25.6.1963 +25.12.2016)

Vlastním jménem Georgios Kyriacos Panayiotou byl britský zpěvák, skadatel a producent s kyperskými kořeny. Působil v popové skupině Wham!, která se proslavila písněmi Wake Me Up Before You Go-Go, I’m Your Man, Freedom či Last Chrismas. Později se vydal na sólovou dráhu, během níž získat dvě Grammy a tři ceny Brit Awards. Jeho nejznámější songy jsou Careless Whisper, One More Try a další.

Prince (*7.7.1958 +21.4.2016)

Vlastním jménem Prince Rogers Nelson byl americkým zpěvák, multiinstrumentalista, producent, textař a výrazná osobnost hudební scény. Narodil se do hudební rodiny, už od dětství projevoval svůj talent. Ve 12 letech uměl hrát na 25 hudebních nástrojů. Deska s názvem Prince byla pro jeho kariéru zásadní, obsahovala první velký hit I wanna be your lover. Produkoval mnoho hitů, například Little Red Corvette, Let’s Go Crazy nebo Purple Rain.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …