Domů / Ostatní / „Klub 27“ rockové hvězdy, které zemřely ve 27 – 2. část

„Klub 27“ rockové hvězdy, které zemřely ve 27 – 2. část

Slovním spojením Klub 27 se označují slavní hudebníci a umělci, kteří tento svět předčasně opustili a to právě v tomto velmi mladém věku. Mnoho lidí napadá otázka, co vše by dokázali, kdyby jejich hvězda nevyhasla předčasně. Jelikož bylo těchto hudebníků víc, vzniklo označení Klub 27. Jde o klub prokletý, bohužel se do něj řadí mnoho slavných a talentovaných umělců, kteří dnes už komponují a hraní na nebeské hudební stage.

Brian Jones (28. února 1942 – 3. července 1969)

Brian_Jones_1965-2

Byl zakladatel a původní vedoucí kapely The Rolling Stones. Hrál zejména na kytaru a foukací harmoniku, ale uměl hrát na celou řadu nástrojů. Byl původním lídrem kapely, avšak zastínili ho Mick Jagger a Keith Richards. Zemřel jen měsíc poté, co byl z kultovní kapely vyhozen. Měl problémy s návykovými látkami. Utopil se ve vlastním bazénu.

Jim Morrison (8. prosince 1943 – 3. července 1971)

8794920971_6a13b0df3b_b

Americký zpěvák, básník, textař a leader rockové skupiny The Doors. Po prudkém vzestupu kapely se u Jima postupně rozvíjela těžká závislost na alkoholu a drogách. Byl velmi dobře znám svými improvizovanými vsuvkami poezie a to během živých koncertů The Doors. Jeho smrt obestírá řada spekulací, s největší pravděpodobností to byla kombinace alkoholu a špatného tělesného stavu.

Janis Joplin (19. ledna 1943 – 4. října 1970)

janis_joplin_1970

Americká bluesová a rocková zpěvačka a kytaristka. Někdy je považována jako bílá představitelka soulu. Stala se symbolem hnutí hippies. Celou svou kariéru se potýkala se závislostí na drogách a alkoholu. Album Pearl, na kterém pracovala, vyšlo posmrtně, v roce 1971. Janis našli v hotelovém pokoji s čerstvou stopou po jehle. Spekuluje se, že jí její dealer omylem prodal extrémně silnou dávku.

Amy Winehouse (14. září 1983 – 23. červenec 2011)

index

Britská jazzová, soulová a rythm´n´bluesová zpěvačka. Držitelka několika cen. Jako většina umělců v Klubu 27 i Amy se potýkala během svého života se závislostí na alkoholu a užíváním drog. Zemřela po otravě alkoholem.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …