Domů / Ostatní / Proč dělat muziku? Přinášíme důvody!

Proč dělat muziku? Přinášíme důvody!

Hudba přináší radost. Pro některé je to také zdroj obživy, pro jiné znamená slávu. Někdy se však může stát, že stále tápete, proč vůbec dělat muziku? Je to nejistý podnik s velmi nejistým výsledkem, můžete prorazit a stanou se z vás slavní muzikanti, kteří přehrabují peníze vidlemi. Můžou se z vás však stát také hudebníci, kteří mají hluboko do kapsy. Tak to v tomto nejistém odvětví chodí. Tápete-li, proč dělat muziku, přinášíme důvody!

drummer-1208190_960_720

Láska k hudbě

Jste-li hudebníci tělem i duší, v srdci vám hudba zabírá velké místo. Právě ti nejlepší hudebníci se často poznají podle toho, že hudbu milují, žijí jí. Bez ní by umřeli, můžeme hudbu přirovnat k jejich kyslíku. Bez něj nelze přežít. Láska k hudbě je opravdu silnou motivací.

Vyplavuje hormony štěstí

Stává se vám, že na koncertech cítíte, jak se vám do krve vyplavuje pocity štěstí? Hudba má tu moc. Umí vás nabudit, správně nakopnout a je návyková. Když navíc muziku hrajete, je to ještě lepší pocit, než pasivní vnímání hudby. Hudba vás nakopne, dá vám pocit svobody, klidu, pohody a neuvěřitelného štěstí. Má pozitivní vliv na vaše duševní zdraví. Vyjdete na pódium, cítíte tu pozitivní energii, ten adrenalin, tu vášeň, tu radost.

Uklidňující účinky

Hudba umí uklidnit, dostat vás ze špatné nálady, připomenout vám něco, na co máte hezké vzpomínky. Hra na jakýkoliv hudební nástroj ve vás vyvolává pocity štěstí, to je víc než jasné, zklidníte se, budete spokojení a šťastní. Nemusíte tak sáhnout třeba po alkoholu či jiném uklidňujícím prostředku.

Hudba spojuje

A to lidi napříč zeměmi, generacemi, vyznáními, hudebním vkusem. Říkává se, že hudba je univerzální jazyk, kterému rozumí všichni, na celém světě. A je tomu skutečně tak, nemusíte umět francouzsky, portugalsky, španělsky nebo anglicky, stačí sednout za klavír, vytáhnout kytaru, vydrnkat pár akordů a všichni jste rázem na jedné lodi.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …