Domů / Novinky / Pink Floyd vydávají dárkový box, má 27 disků

Pink Floyd vydávají dárkový box, má 27 disků

Fanoušci skupiny Pink Floyd mají o vánočním dárku už dopředu jasnou představu. Kapela vydá v listopadu největší dárkový box v dějinách této skupiny. Možná i jakékoliv skupiny vůbec. The Early Years 1965 – 1972. Tak se balíček jmenuje a je na něm opravdu mnoho a mnoho materiálů. Každý správný fanoušek této kapely by jej měl mít.

Pink_Floyd_(Logo)

Co vše v boxu najdete?

Box obsahuje raritní písničky, dema, koncerty, videa a filmy. Fanoušci a všichni, kdo si tento box zakoupí, se mohou těžit přibližně na patnáct hodin videomateriálu. V audio sekci najdete přibližně 130 tracků, což je zhruba dvanáct hodin záznamu. Bude tak mít jedinečnou možnost poslechnout si dostatečné množství dosud nevydaného materiálu. Zhlédnutí koncertního materiálu vám zabere asi sedm hodin. Vše najdete v sedmi krabicích. Od roku 2017 se prý budou prodávat také samostatně.

Krabice mapující roky

První z nich fanoušky zavede do let 1965 – 1967. Jmenuje se Cambridge St/action a věnuje se všemu, co souviselo se Sydem Barrettem. Tedy najdete zde dema, singly, rarity a BBC sessions. Jedno z alb je vzácná kopie vinylu 1965: Their First Recordings. Na tomto albu najdete Rado Klose a Juliette Gale. Krabice Germin/ation nechává fanoušky nahlédnout do roku 1968. Dramatis/ation přiblíží rok 1969. Devi/ation ukáže, co vše kapela vyprodukovala v roce 1970, podobně. Reverber/ation obsahuje rok 1971 a Opfusc/ation přiblíží rok 1972. Poslední díl Continu/ation obsahuje různé unikáty v podobně BBC a tří celovečerních filmů The Committee, More a La Vallée.

Co se ceny týče, prozatím nebyla stanovena, a tudíž můžeme jen hádat. Podle toho, co vše box obsahuje, jaké unikátní kousky na něm najdeme, můžete už nyní předpokládat, že se cena bude pohybovat velmi vysoko. Chystá se už nyní levnější varianta, která bude obsahovat dvoudiskovou verzi The Early Years – Cre/ation.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

U2: 30 let od slavné The Joshua Tree

Irská skupina U2 si v roce 2017 připomene třicáté výroční od vydání jejich slavného alba The …