Domů / Akce/Festivaly / Rod Stewart vystoupí v Praze

Rod Stewart vystoupí v Praze

Britský zpěvák, celým jménem Roderick David Stewart je velmi výraznou postavou na hudebním poli 70. let. Jde jednoznačně o ikonu hudebního pole. Rod se na hudební scéně objevuje již od roku 19662, kdy začínal jako pomocný zpěvák pro kapely Raye Daviese. A právě tento zpěvák poctí svou návštěvou také Českou republiku. A to již v listopadu letošního roku.

Britský zpěvák

Vystřídal několik kapel zlom, však nastává s kapelou The Faces. Po jejím rozpadu se Rod vydává na sólovou dráhu a to se ukázalo jako velmi dobré rozhodnutí. Během této sólové cesty stihl nahrát a vydat řadu alb. Jako nejlepší se bere Every Picture Tells A Story. Kromě zpěvu hraje na kytaru, benjo a harmoniku. Má osm dětí a je čerstvým držitelem rytířského titulu. Udělil mu jej v říjnu letošního roku v Buckinghamském paláci v Londýně britský princ William. Rod se tak nově může pyšnit a využívat titul sir.

Návštěva Prahy

Rod Stewart oznámil termíny pro své koncertní turné From Gasoline Alley to Another Country Hits 2016. Toto turné přinese všem fanouškům Rodovy hudby průřez jeho tvorbou. Uslyšíte největší hity a to od roku 1970 až po rok 2016. Koncert Roda Stewarta je jedinečným a velmi silným zážitkem, který stojí za to. Podobně je tomu s jeho posledním albem „Another Country“, které vyšlo loni v říjnu. Kritikou je velmi dobře přijato a jde v pořadí o devětadvacáté album.

V Británii bylo album oceněno platinovou deskou. Fanoušci si tak mohou vychutnat naživo klasické i nové hity jako například You Wear It Well, Maggie May, Baby Jane, The Killing of Georgie, Da Ya Think I’m Sexy, The First Cut is The Deepest, I Don’t Want To Talk About It nebo Sailling. Nenechte si tuto úžasnou podívanou plnou dobré muziky ujít! Rod Stewart se představí 7. listopadu v pražské O2 Aréně.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …