Domů / Novinky / Česko-slovenské spojení Nohavici a Cmorika

Česko-slovenské spojení Nohavici a Cmorika

Severní Morava v těchto dnech zažívá natáčení nového filmu Muzzikanti. Jde o film z hudebního prostředí, který bude mít svou premiéru v únoru roku 2017. Tento film dal tak vzniknout česko-slovenskému zajímavému spojení. Český písničkář Jaromír Nohavica a slovenský zpěvák Peter Cmorik spolu napsali píseň Kříž svůj neseme a jde o jednu z dvacítky autorských písní.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Spolu s filmem i autorské album

Producenti filmu pro fanoušky nachystali nejen filmové lahůdky, ale také připravili něco pro posluchače. Píseň Kříž svůj neseme je jakousi poctou všem muzikantům a hudebníkům, kteří už bohužel hrají v hudebním nebi, ale díky jejich písním jsou stále se svými fanoušky. Píseň je tak první vlaštovkou z připravovaného alba Muzzikanti. Autorsky se na ní podíleli oba hudebníci. Hudbu napsal Peter Cmorik a text Jaromír Nohavica a Petr Šiška. K písničce se objeví také klip, který přinese první ochutnávky z filmu. Na albu Muzzikanti se představí také Kollárovci, Martin Dejdar, Pavel Calta, Albert Černý, Marta Jandová, Markéta Konvičková a mnoho dalších umělců.

1544450564

Dva špičkoví umělci

Peter Cmorik je slovenský zpěvák, který je znám svým rockovým chraplákem. Před nějakou dobou vyhrál jednu z talentových soutěží a jako jeden z mála nezapadl do průměrné šedi, udržel se na hudební scéně. Českým fanouškům také není zcela neznámý, byl hostem na turné Ondřeje Brzobohatého, vystupuje v Čechách a ostravští návštěvníci divadel jej mohou znát z role Ježíše z rockového muzikálu Jesus Christ Superstar. Jaromír Nohavica je všem známý ostravský písničkář, textař a libretista. Je velmi osobitý, zpívá o obyčejném životě člověku, je často ironizující a je pro něj typické nářečí z Ostravska a okolí Těšína.

 

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …