Domů / Akce/Festivaly / Dyrk Shivay mistr zvuku i kytary

Dyrk Shivay mistr zvuku i kytary

Dyrk Shivay je německý zpěvák. Jeho hudební záběr je široký, čerpá z mnoha stylů a nelze tak přesně říci, jaké je jeho tvorba. Prolínají se zde žánry jako akustický pop a world music. Dyrk čerpá zejména ze svých cest, kde čerpat nové a nové poznatky, které přetvořil do své hudby.

Etnik a world music

Dyrk procestoval více než šedesát zemí ve světě. Zde měl možnost nasávat nové a nové hudební styly, etno muziku. A všechny své poznatky dokázal velmi dobře a netradičně přetvořit do své hudby. Žádná melodie ani styl mu není cizí. Jeho vystoupení nabízí nevšední zážitek.

Své melodie hraje Dyrk na šesti a dvanácti strunnou kytaru. Kromě nich využívá také ukulele, buzouki či baglamu a i díky tomu jeho písně zní neotřele a etnicky. Svým prvním sólovým albem Rember Yourself si získal dobré ohlasy recenzentů a rovněž folková rádia hrála jeho hudbu.

Ukázka z tvory Dyrka Shivaye

Mistr zvuku

Dyrk však nevládne jen kytaře a různým hudebním stylům, je to také velmi dobrý zvukař, v Německu dokonce velmi uznávaný. Spolupracuje s mnoha známými i méně známými umělci. Produkuje také nahrávky pro jiné umělce, je tedy v hudbě velmi kovaným člověkem.

Dyrk Shivay nyní pracuje na svém novém sólovém albu, které by mělo vyjít na jaře příštího roku a jeho fanoušci se tak mohou těšit na nové nahrávky. Tohoto hudebníka máte možnost slyšet v letošním roce naživo a to 3. 11. v Londýně, 6. 11. v Manchesteru a také fanoušci v České republice se na něj mohou těšit, konkrétně 12. 11. v Praze v Jazzclubu U Staré Pani. Jedná se o vůbec první samostatný koncer Dyrka Shivay v České republice.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …