Domů / Ostatní / AC/DC řeší další odchod, kromě zpěváka odchází i basák

AC/DC řeší další odchod, kromě zpěváka odchází i basák

Skupina AC/DC je legenda, to bez pochyby. Přibližně čtyřicet let své fanoušky oblažuje svou svéráznou a místy praštěnou show, kterou si zamilovali všichni. Mnozí si ani nevšimli, že kapela v původním seskupení v podstatě už neexistuje. Ze skupiny odešel nejen zpěvák Brian Johnson, ale nově také baskytarista Cliff Williams. Posledním původním členem tak zůstává Angus Young.

madrid-acdc_20

Definitivní potvrzení

Cliff Williams, baskytarista prostřednictvím internetu definitivně potvrdil, že z této legendární kapely odchází. Něco naznačoval už v červenci letošního roku. Poslední roky nebyla nálada v kapele podle slov některých nic moc, zhoršovala se. Brian Johnson prakticky neslyší, potřeboval odpočinek a klid. Bubeník Phil Rudd má zase problémy se zákonem, které musí řešit. Není se tedy co divit, že Cliff Williams je unavený a má všeho dost. Podle jeho vlastních slov potřebuje odpočinek a je připraven opustit tuto cestu. Je šťastný a chce trávit čas se svou rodinou, uklidnit se, relaxovat.

Jak to bude s kapelou dál?

Budoucnost kapely AC/DC vypadá tak nejistě. V plánu není žádné turné a ani se nemluví o žádné nové nadcházející desce. Jediným původním a stálým členem je Angus Young a i ten připouští, že neví, jak dál. Dokončí turné, ale co bude pak, nikdo neví. Zpěváka nahradil Axl Rose a hudební svět je v rozpacích, části se líbí, ovšem jedno je jisté, ti AC/DC to již nejsou a ani být nemohou.

Kapela se zavázala dokončit turné, dokončí jej s Axlem Rosem a dál se uvidí. Mnozí však mají pocit, že jde spíše o protahování něčeho, co je nevyhnutelné ve snaze vzpomínat na něco, co už bohužel vrátit zpět nepůjde.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Olomouc navštíví německý hudebník Dyrk Shivay

Českou republiku v roce 2017 opět navštíví německý hudebník a multiinstrumentalista Dyrk Shivay. V letošním roce vystoupí …