Domů / Klipy & videa / Největší hity 90. let 2. část

Největší hity 90. let 2. část

Devadesátky, pro mnoho z nás jde o dobu, ve které jsme vyrůstali, dospívali. Byla to doba, kdy jsme chodili v lacláčích, zvonáčích s tričkem, které končilo těsně pod prsy. Kreslili jsme kamarádům do památníčků, měly první panenku Barbie, sbírali kartičky hokejistů, nosili barevné korálky a hráli pogy. Pro jaké hity jsme hlasovali v hitparádách a poslouchali je v rádiu?

Fun Factoy – I wanna Be With You

Videoklip přímo srší pohodou, dobrou náladou, podobně jako písničky této anglicko – německé formace.

MC Erik a Barbara – Keď príde láska

Duo MC Erik a Barbara byli svého času známí slovenskému i českému publiku. Jejich písničky v 90. letech zněly na každé diskotéce a párty.

E-rotic – Max don’t have sex with your ex

Hudební švýcarsko – německá kapela, která se zapsala do historie svými vtipně kreslenými videoklipy. Kapela dodnes občas koncertuje v rámci Oldies párty.

DJ Bobo – Somebody Dance with Me

Švýcarský DJ, popový hudebník, zpěvák a tanečník, produkuje hudbu ve stylu prodance. Bez jeho hitů, kterých byla spousta, se neobešla žádná taneční párty.

Rednex – Cotton Eye Joe

Švédská poprocková skupina, která se dočkala svého úspěchu s hitem „Cotton Eye Joe“. Na svém kontě má přes deset miliónů prodaných nosičů.

Dr. Alban – It’s My Life

Nigérijský hudebník a producent, který se dříve živil jako zubař. Jeho hudba je řazena do prodance, prodal přes šestnáct miliónů nosičů, proslavil ho hit z roku 1992 „It’s My Life“.

La Bouche – By My Lover

Německo – americké duo z poloviny devadesátých let se zařadili mezi nezapomenutelné hity svou písní „By My Lover“, kterou atakovali hitparády.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …