Domů / Novinky / Céline Dion pracuje na novém albu

Céline Dion pracuje na novém albu

Původem kanadské zpěvačka uvedla, že pracuje na dalším albu. Má se jednat o desku, která bude následovat srpnovou, která bude ve francouzštině. Nové album bude mít anglické texty a na jedné písni Céline spolupracuje také s americkou zpěvačkou Pink.

Uznávaná umělkyně

Céline Marie Claudette Dion, jak zní celé zpěvaččino jméno je na hudebním poli stálicí a to od roku 1980. Na svém kontě má dosud 25 studiových alb, 17 kompilací a 7 živých nahrávek. Své písně zpívá anglicky i francouzsky. Její poslední studiový počin se jmenuje Loved Me Back To Life a vydán byl roku 2013. Céline objevil René Angélilo, který jí pomohl na výsluní. I když byl mezi nimi jistý věkový rozdíl, zamilovali se do sebe, vzali se a byli jedním z nejstabilnějších párů. Letos však René zemřel na rakovinu, se kterou měl problémy již v minulosti.

Pink jako autorka textu

Umělkyně toto všechno prozradila v rozhovoru pro pořad Entertainment Tonight. Dále uvedla, že jednu ze skladeb otextovala samotná americká zpěvačka Pink. Zmíněná píseň nese název Recovering. Podle Dion je Pink fenomenální, má talent, sílu a soustředěnost, je rovněž skvělý člověk. Pink tuto skladbu napsala na počest zpěvaččina manžela Reného Angélila, který nedávno zemřel. Dione uvedla, že jí skladba pomáhá jít dál.

pink-music-cares-grammy-parties-2014-650-430

Oceňovaná zpěvačka

Céline Dion získala víc jak tři stovky cen, včetně pěti gramofónků Grammy. Letos se jí dostalo také ocenění za celoživotní dílo od Billboard Icon Award. Tuto cenu nemohl předat nikdo lepší, než její syn René – Charles. V srpnu vyjde album Encore un soir, které zpěvačka nazpívala ve francouzštině.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

U2: 30 let od slavné The Joshua Tree

Irská skupina U2 si v roce 2017 připomene třicáté výroční od vydání jejich slavného alba The …