Domů / Retro / Lunetic

Lunetic

„Nepřines mě čáp, to už vím, jsi moje máma, tak na co mi lhát…“ těmito slovy začínala nejznámější písnička českého chlapeckého boybandu. Česká hudební skupina si své místo na v hudebním rybníčku získala chytlavými songy, které nepostrádali taneční i baladické prvky. Její čtyři členové se prosadili především na konci 90. let 20. století.

Začátky

Skupina dostala jméno z anglického lunatic, tedy blázni, šílenci. Její členové se snažili slovo „počeštit“ a vzniklo z toho Lunetic. V kapele jsme nacházeli Aleše Lehkého, Martina Kociána, Davida Škacha a Václava Jelínka. Kapela začínala jako tapeční prodance skupina na diskotékách, postupem času začali i zpívat a to ze všeho nejdřív anglicky. Kapela byla založena roku 1995 a to Martinem a Alešem. Rok 1998 byl pro kapelu zlomový, kdy si jich všiml producent Stano Šimor.

hqdefault

Přední příčky hitparád

Napsali první singl Máma, který se dostal do předních příček českých hitparád a skupina se rychle dostává do podvědomí fanoušků. Kapela sbírala nejrůznější ocenění, mimo jiné získala i třetí místo na Českém slavíkovi. Získala příležitost také moderovat televizní hitparádu ESO. Velká obliba u fanoušků trvala však jen krátce, do roku 2000. Následně se roku 2003 kapela rozpadla.

Sólové cesty a návrat

Po rozpadu kapely se snažili dva její členové prorazit sólově. Václav Jelínek vydal rockově stylizované album Pod vodou, ovšem nemělo velký úspěch. Podobně dopadl také Martin Kocián. V roce 2008 se kapela dala opět dohromady, vydali Best off album se svými největšími hity a také DVD se všemi videoklipy. Uspořádali také dva koncerty. v roce 2011 vydala skupina zatím poslední desku a koncertují dále ve třech, Václav Jelínek, David Škach a Aleš Lehký.

Alba:

  • Cik – cak
  • Nohama na zemi
  • Časoprostor
  • Na přání
  • Kapky příběhů
  • Best of
  • Na vlnách

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

The Kelly Family

Hysterická děvčátka, stojící u haly hodiny před začátkem koncertů, obrovské haly a fotbalové stadiony, početná …