Domů / Doporučujeme / Olomouci se představil Dyrk Shivay

Olomouci se představil Dyrk Shivay

Druhý březnový víkend patřil v Olomouci neobyčejné návštěvě. Z Německa přijel zpěvák a kytarista Dyrk Shivay, aby zde představil svou tvorbu. Nebyla to však jeho první návštěva České republiky, po listopadovém vydařeném koncertu se rozhodl zavítat tentokrát do hanácké metropole. A setkal se zde s velkým úspěchem a vyprodaným sálem.

Uznávaný producent

V Německu Dyrk platí za uznávaného producenta. Spolupracuje s mnoha významnými umělci z celého světa a není tedy divu, že koncert byl opravdu na profesionální úrovni. Dyrk tentokrát nepřijel sám, na bubny jej doprovodil Sven Kosakowski, který celý koncert velmi neobyčejně doplnil. Už při vstupu do sálu bylo všem jasné, že koncert je promyšlen do posledního detailu. A samotný hudebník si na atmosféře zakládá. Nechyběly svíčky na stolech či příjemné tlumené osvětlení. To vše doplnilo už tak skvělou atmosféru.

Kytarová symfonie

Celým večerem panovala příjemná a uvolněná nálada, kterou si samotný zpěvák pochvaloval. Jeho koncert není jen „obyčejným shlukem písní“, svým posluchačům nabízí náhled do svého života. Během koncertu vypráví příběhy, které jej inspirovali k napsání jednotlivých skladeb. Sám Dyrk bravurně ovládá hru na kytaru, ukulele či bouzouki. Návštěvníků si velmi váží, během celého koncertu mnohokrát děkuje, že se na něj přišlo podívat tolik lidí.

Vydařený večer

Během svého koncertu také zmínil, že si spolu se Svenem prohlédli město a velmi se jim líbilo. V Olomouci zazněly nejen písně z debutového alba Rember Yourself, ale také nové písně. Návštěvníci, kteří klub zaplnili do posledního místa, si ten večer přišli poslechnout výjimečného hudebníka, který si své texty a hudbu skládá sám. Také samotný zpěvák si tento koncert velmi užíval, jak bylo patrné z jeho úsměvu, kterým nešetřil během celého koncertu. V České republice se Dyrkovi velmi líbí, o čemž svědčí i to, že se k nám v září opět vrátí.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …