Domů / Novinky / V Princově domě bude muzeum

V Princově domě bude muzeum

Nedaleko Minneapolisu sídlí dům zesnulého americké ikony Prince. Část obytného domu se tak promění v muzeum. Součástí bude také nahrávací studium Paisley Park. První fanoušci se do Princova muzea mohou podívat již v tomto roce, konkrétně na začátku října.

Sestra Prince uvádí, že nahrávací studio Paisley Park plánoval Princ již během svého života zpřístupnit široké veřejnosti. Během umělcova života mělo však tuto unikátní možnost, navštívit nahrávací studio a prohlédnout si jej jen několik set lidí.

Prince_by_jimieye-crop

Prohlídka muzea

První návštěvníci budou moci do muzea vkročit od 6. října letošního roku. Prohlídku muzea návštěvníkům zprostředkuje průvodce. Celých sedmdesát minut tak bude věnováno této legendární hudební ikoně. K vidění budou nejen Princovy osobní předměty, kostýmy z vystoupení, jeho hudební nástroje, auta a další věci z jeho života. Návštěvníci budou moci také nahlédnout do nahrávacího studia Paisley Park. Uvidí také koncertní sál a hudební klub NPG. Existenci tohoto klubu Prince držel v přísné tajnosti. V muzeu se nebude podávat alkohol a k dispozici bude návštěvníkům pouze vegetariánské občerstvení. Bude to tedy podobně jako během zpěvákových večírků, které u sebe pořádal.

Světově uznávaný a obdivovaný umělec Prince zemřel nečekaně na konci dubna letošního roku a to ve věku 57 let. Tělo zpěváka se našlo ve výtahu v jeho domě v Minnesotě. Pitevní zpráva uvádí jako příčinu smrti nešťastnou náhodu, tedy vyloučila sebevraždu nebo bezprostřední cizí zavinění. Prince byl autorem legendárních hitů jako Kiss či Purple Rain. Nečekaná smrt šokovala fanoušky po celém světě. Prince se tak svou tvorbou zapsal nesmazatelně do hudební sféry.

 

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …