Domů / Ostatní / Jak se připravit na konkurz do kapely?

Jak se připravit na konkurz do kapely?

Muzikanti často hledají kapelu, kde by mohli své hudební umění prokázat a naplno ukázat. Najít kapelu, která by vám seděla, se kterou se shodnete nejen názorově, ale také hudebně může být někdy těžké. Proto, když už najdete nějakou, která vám sedí, a zrovna máte to štěstí, že hledají nového člena do kapely, je to vaše šance. Tu šanci je třeba využít a nic nepodcenit. A proto i my přicházíme s radami, jak při takovém konkurzu obstát.

Former-Suede-guitarist-Be-001

 

První kontakt

Samotný hudební talent tady nestačí, tím budou oplývat i ostatní. Vy musíte přijít ještě s něčím „navíc“. Něčím, co vás odliší od dalších vašich protivníků a soupeřů. První kontakt v dnešním moderním světě bývá obvykle přes mail nebo telefon. V tuto chvíli máte šanci zaujmout. Představte se, srozumitelně a jasně. Napište co nejvíc informací, které by kapelu mohli zaujmout. Buďte originální, ale ne zase moc. Nesmíte spadnout do průměrné „šedé zóny“.

Příprava na setkání

Neponechejte nic na náhodě, zjistěte co nejvíc o kapele, její písničky, historii, styl hudby a podobně. Předem také pečlivě zkontrolujte svůj nástroj, do zásoby si připravte paličky, trsátka nebo struny. Značí to profesionalitu a také připravenost. Vyhni se vulgarismům, alkoholu na povzbuzení a dodání kuráže. Nechoďte pozdě, raději si vyhraďte dostatek času na to, abyste místo setkání našli.

Zahrajte dokonale

Opakování je matka moudrosti a zde to platí mnohonásobně. Trénujte, pilujte nástupy, přechody, jednotlivé pasáže. Není od věci také zahrát skladby, které chcete hrát na konkurzu svým známým. Uslyší to jinýma, nezaujatýma ušima, mohou vám říct, co se jim líbí a co naopak ne. Kamarád hudebník taky pomůže. Vychytá s vámi případné chyby nebo nedokonalosti. Na konkurz tak budete připravení po všech směrech, neponecháte nic v náhodě a pro svůj úspěch uděláte naprosté maximum.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …