Domů / Akce/Festivaly / České hrady CZ

České hrady CZ

Léto ne neodmyslitelně spjato s festivaly, s hudbou a dobrou zábavou. Letní festivaly se konají s železnou pravidelností, každým rokem se najde spousta lidí, kteří si je nenechají ujít. A jedním z velmi oblíbených festivalových akcí jsou také České hrady. I v roce 2016 mají své místo ve festivalovém kalendáři a to již dvanáctým rokem.

13307501_10154304140788623_197925430548223599_n

Hudební festival Hrady CZ

Během letních prázdnin tento festival navštíví celkem osm hradů po celé České republice, zejména pak v Čechách. Odnož festivalu České hrady jsou Moravské hrady CZ. Festival České hrady CZ začínají své prázdninové putování 15. července a to na hradu Točník. Dalšími zastávkami je Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz. V rámci festivalu mohou návštěvníci shlédnout prohlídkové trasy jednotlivých památek. Od loňského roku festival zavádí také novinku, kdy přidal i jiné památky, které jsou v okolí.

Hradní kempy

Ubytování čeká na návštěvníky, jako každým rokem, v hlídaných VIP hradních kempech, které mají vlastní sociální zařízení. Každým rokem se pořadatelé festivalu snaží o zlepšení podmínek, aby byl kemp co možná nejpohodlnější a svým návštěvníkům přinášel vše, co je potřeba. V areálu festivalu je také občerstvení a novinkou je také prodejna potravin. Stavba stanu v takovémto areálu je jistě příjemnější.

Kdo na festivalu zazpívá?

Festival se jako tradičně snaží přinést nejrůznější interprety a hudební styly. I letos je tomu tak, můžete se těšit například na slovenskou kapelu DESmod, Gazdina Roba, Kabát, Vypsaná fixa, UDG, Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Monkey Bussiness, Mandrage, No Name, Pražský váběr, Skyline, Rytmus, Vladimir 518, Xindl X a mnoho dalších kapel a interpretů. Podle složení kapel to bude skvělá jízda.

Vstupenky k dostání

Vstupenky na festivalovou akci jsou k dostání online, přímo na místě či v předprodeji na přesně určených místech. Více informací o kempu, přesném programu a další praktické informace najdete na oficiálních stránkách http://www.hradycz.cz/ Pokud se nudíte, vezměte auto a vyrazte s přáteli a užijte si léto naplno.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Apocalyptica bude v Praze

Apocalyptica je finská hudební skupina, která interpretuje původem heavy metalové skladby a to velmi jedinečným …