Domů / Doporučujeme / Pavel Callta

Pavel Callta

Mladý a charizmatický zpěvák, tak jej popisují jeho fanoušci. Milý, sympatický už od pohledu. Se svými fanoušky toho na sociálních sítích hodně sdílí a i tím si je jistě získal. Není divu, na nic si nehraje, vypadá na pohodáře a co víc, umí zpívat. A to tak, že velmi dobře.

Z muzikantské rodiny

Pavel se narodil na severu Čech, v České Lípě a zde žil až do své plnoletosti. Jeho školní kroky zpočátku nevedly k hudbě, studoval ekonomiku, turismus a cizí jazyky. Poté strávil zhruba rok na Konzervatoři Jaroslava Ježka, odkud odešel. Jeho rodina je hudebně založena, maminka byla zpěvačka a členové jeho rodiny hrají na hudební nástroje. Zkoušel hrát na piáno, trumpetu a kytaru, která mu už zůstala. Od patnácti let zpíval se swingovým big bandem. Věnoval se také sportu, působil v několika kapelách a zaujalo ho cestování. Pracoval například v Egyptě, Turecku. Jako rozšíření obzorů jistě sloužilo i studium v New Yorku nebo Belgii.

Cesta k hudbě

Rok 2011 byl přelomový, jelikož se v Belgii dozvěděl o talentové soutěži a rozhodl se jí, v rámci návštěvy své rodiny, vyzkoušet. Nakonec ze soutěže bylo až Semifinále, kde zazářil. Rok si ujasňoval, co dál, kam se vrhnout a jakým směrem jít. Listopad 2012 vyšel debutový vánoční singl Ve Hvězdách, který má už přes milión zhlédnutí na youtube. Jeho letní singl Naštěstí měl v počtu zhlédnutí ještě větší úspěch, přes tři milióny. V roce 2015 vydává Pavel své první debutové album Momenty, kterému se kmotrou stala Lucie Bílá.

Nové album

Podle informací ze sociálních sítí Pavel chystá na rok 2017 své druhé album. Bezesporu je na tomto hudebníkovi skvělé také to, že si své písničky skládá sám, což je jen přidaná hodnota k jeho už tak dobrému zpěvu.

O Zuzana Žáková

Shlédněte také

Kapely, které přišly o svého frontmana

Hlavním, často i lídrem celé kapely bývá frontman. Jde o vůdčí osobnosti, které si fanoušci …